ایجاد ارتباط با مشتری در کسب و کار

602 بازدید

ایجاد ارتباط با مشتری در کسب و کار

استاد: کسب و کار شما

سطح دوره: مقدماتی

مدت:۷ دقیقه, ۴۴ ثانیه 

معرفی دوره

در مرحله سوم از طراحی کسب و کار، بعد از شناخت مشتری درگام اول و شناخت بازار در گام دوم، به اهمیت ایجاد ارتباط با مشتری می پردازیم.

خواهیم دید که اگر بتوانیم یک رابطه خوب با مشتری ایجاد کنیم، چه تاثیراتی در کسب وکار ما دارد و یا این که چگونه و با چه روش هایی می توانیم این رابطه ها را ایجاد کنیم.

ایجاد ارتباط با مشتری به زبان ساده،مسیری است که شما به کمک آن می توانید محصول تان را به مشتری برسانید.

برای اینکه بتوانید چرخه کسب وکار خود را حفظ کنید،لازم است که بدانید در این دوران مشتری انتظار دریافت و یا اطلاع رسانی محصول را به سبک خودش دارد و ما باید به فکر ایجاد این مسیرها طبق شرایط استاندارد و مطلوب مشتری باشیم.

خلاصه محتوای دوره

استاد اپ چیست ؟

تصور کنید که قرار است به صورتی کاملا متفاوت، با انرژی و پرنشاط یاد بگیرید. رصد آنلاین، رویدادهای متمایز، بیشتر از ۸۵۰ دوره متنوع مهارتی، دروس مدرسه، کلاسهای آنلاین و وبینار از سطح مبتدی تا تخصصی یک جا بر روی اپلیکیشن در اختیار شما باشند. و همه این ها فقط با یک اشتراک ماهیانه به صورت نامحدود در دسترستان باشند. این استاد اپ است. در استاد اپ شما می توانید از دوره ها و رویدادهای رایگان یا اشتراکی اپ استفاده کنید. سپس در صورت تمایل با یک اشتراک ماهیانه به صورت نامحدود به تمام محتوای آموزشی و سرویسهای متنوع استاد اپ دسترسی پیدا کنید.

مدرس دوره

مهندس علیرضا جعفری مدیر وب سایت کسب و کار شما می باشد و به کمک اعضای تیم کسب و کار شما تلاش می کند تا بروز ترین مطالب آموزش های مدیریتی در جهت بهبود کسب و کار، مدیریت کارکنان،افزایش بهره وری،سودآوری در کسب و کار و تبدیل شدن به مدیر نمونه را بصورت کم هزینه در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostaadapp.com/blog/?p=10168
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
استاد اپ
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد ایجاد ارتباط با مشتری در کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.